𝗗𝗜𝗚𝗜𝗧𝗔𝗟 𝗖𝗛𝗔𝗠𝗣𝗜𝗢𝗡𝗦𝗛𝗜𝗣𝗦  𝗧𝗢𝗨𝗥𝗡𝗔𝗠𝗘𝗡𝗧 𝗥𝗘𝗦𝗨𝗟𝗧𝗦

 

DIVISION: WEAPONS FORMS

TW - 1 TSD Juniors SSang Jyel Bong

1st Place: Lio Nosbusch
2nd Place: Eli Nosbusch


TW - 5 TSD Adult Jang Bong

1st Place: Aurélien Benoit

HW - 4 HRD Adult SSang Jyel Bong
1st Place: Roberto Cesca
2nd Place: Véronique Mee Hee Wilhelm

DIVISION: SELF DEFENSE

TS - 9 TSD Men Advanced

1st Place: Szymon Mirocha

DIVISION: SHIBUM (Demonstration)

1st Place: Hwa Rang Do Luxembourg Branch

DIVISION: OPEN HAND FORMS OR TIGER BASICS

 

KB - 1 TSD Little Tigers Beginners White Belt

2nd Place: Ema Ekonomi
3rd Place: Gustav Kerschen


KB - 1 TSD Little Tigers Beginners Yellow Belt

1st Place: Laura Alföldy

KB - 2 TSD Little Tigers Intermediate

1st Place: Elliot Kayibanda

TF - 1 TSD Juniors Beginner White Belt

1st Place: Hugo Bouvier
3rd Place: Natali Ekonomi

TF - 1 TSD Juniors Beginner Orange Belt

1st Place: Isabel Hazizaj
2nd Place: Eva Teodorescu

TF - 1 TSD Juniors Beginner Yellow Belt

1st Place: Chloé Di Millo

TF - 2 TSD Juniors Intermediate Green Belt

1st Place: Eli Nosbusch
2nd Place: Lio Nosbusch
3rd Place: Tiago Valentim

TF - 2 TSD Juniors Intermediate Purple Belt

1st Place: Adam Berkovitch

TF - 2 TSD Juniors Intermediate Blue Belt

1st Place: Flavia Misson-Bellucci
3rd Place: Anouk Kayibanda

 

TF - 4 TSD Women Beginner

1st Place: Jade Greene
3rd Place: Juliette Oyevaar

TF - 7 TSD Men Beginner White Belt

1st Place: Hugo Cardoso

TF - 7 TSD Men Beginner Orange/Yellow Belt

2nd Place: Pedro Pueyo
3rd Place: Bogdan Teodorescu

TF - 8 TSD Men / Women Intermediate

1st Place: Aurélien Benoit
3rd Place: Catarina Valentim

TF - 9 TSD Men / Women Advanced Brown Belt

2nd Place: Carlo Alberto Grecchi

TF - 9 TSD Men Advanced Red Belt

1st Place: Szymon Mirocha

HF - 4 HRD  Women Beginner

3rd Place: Malvina Sulo

HF - 8 HRD  Men Intermediate Green Sash

1st Place: Roberto Cesca

HF - 8 HRD  Men Intermediate Blue Sash

1st Place: Giuseppe Morelli

SCHOOL SPIRIT AWARD

3rd Place: Luxembourg Club